150 TL’lik zamın yanı sıra yeni bir zam daha

Doğalgaz faturalarındaki çifte darbeyle ilgili haberler, vatandaşlar arasında büyük endişe yaratıyor. Ücretsiz doğalgaz uygulamalarının sona ermesi ve Mayıs ayında 25 metreküp bedava doğalgazın da son bulacak olmasıyla, faturalardaki beklenen zam korkusu artıyor.

Geçtiğimiz yıl başlatılan ve neredeyse 20 milyon hane tarafından kullanılan ücretsiz doğalgaz uygulamasının sona ermesi, Mayıs ayı itibariyle 25 metreküp bedava doğalgaz uygulamasının da bitmesiyle birlikte, doğalgaz faturalarında ortalama 150 TL’lik bir artış beklentisi doğuyor. Üstelik, BOTAŞ tarafından yapılacak olası bir zam haberinin de gündemde olduğu belirtiliyor. Eğer bu iddialar doğrulanırsa, doğalgaz fiyatlarına ek bir zam daha eklenecek.

Vatandaşların maliyetlerin üzerinde seyreden doğalgaz ücretlerine dair bilgisi, olası zam beklentisini daha da artırıyor. Henüz BOTAŞ tarafından Mayıs ayına dair doğalgaz fiyatlarına ilişkin bir açıklama yapılmamış olsa da, Nisan ayının son günlerinde güncel rakamların açıklanması bekleniyor.

Ücretsiz doğalgaz uygulamalarının sona ermesi ve olası zam haberleri, ekonomik zorluklarla mücadele eden aileleri daha da sıkıntıya sokabilir. Henüz netlik kazanmayan zam haberlerinin sonucunu bekleyen vatandaşlar, gelecek günlerde doğalgaz fiyatlarına dair alınacak kararları merakla bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x