Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, “Çocuklarımız, en kıymetli varlığımız, umudumuz ve bizim geleceğimizdir

Çocuklarımız ve gençlerimizin eğitimi için tüm gücümüzü ve imkânlarımızı seferber ederek, onlara her türlü desteği sunacağız” diye konuştu.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, 15 Temmuz Mahallesi’nde bulunan 75. Yıl Ortaokulu’nu ziyaret etti. Burada ilk olarak okul idarecileri ve öğretmenleri ile bir araya gelen Savran, Nevşehir Belediyesi’nin eğitim ve gençlik projeleri hakkında istişarelerde bulunarak eğitimcilerin görüş ve önerilerini dinledi.

Nevşehir Belediyesi olarak eğitim ve gençlik projelerine büyük önem verdiklerini belirten Savran, bu desteklerini arttırarak sürdüreceklerini söyledi. Göreve geldiği günden bu yana LGS, TYT VE AYT’ye hazırlanan öğrenciler için binlerce ücretsiz soru bankası dağıtımı gerçekleştirdiklerini ve tüm öğrencilere okuma ve kişisel gelişim kitapları dağıttıklarını anlatan Savran, bunun yanında öğrenciler için kültür gezileri, spor aktiviteleri, tiyatro ve şenlikler düzenlediklerinden bahsetti.

Öğrencilerin eğitim hayatları boyunca her zaman yanlarında olacaklarını ifade eden Savran, “Okuyan, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgi ve yeteneklerini şehrimiz ve için kullanacak bir gelecek için eğitime yatırım yapmayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Savran, daha sonra okul öğrencileri ile sohbet ederek birlikte fotoğraf çektirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x