iQOO Pad 2 Pro çok güçlü olacak, işte işlemcisi

Çin’deki 3C yetkililerinin onayını aldıktan sonra, iQOO‘nun yeni tablet serisi iQOO Pad 2 serisinin lansmanına hazırlandığı bildiriliyor. Seri, Pad 2 ve Pad 2 Pro modellerini kapsıyor ve bu cihazlar sırasıyla iPA2453 ve iPA2475 model numaraları ile tanımlanıyor. Bugün itibarıyla iQOO, Pad 2 Pro’nun güçlü Dimensity 9300 Plus yongaseti ile geleceğini resmi olarak doğruladı.

Bu yongaseti, MediaTek tarafından bugün Çin’de tanıtılan 3.4GHz hızında çalışan ve Dimensity 9300‘un geliştirilmiş bir versiyonu olan Dimensity 9300 Plus. Vivo ve alt markası iQOO, Vivo X100s, X100s Pro ve iQOO Neo 9S Pro‘nun bu yeni yongasetini kullanacağını açıkladı. Özellikle iQOO Pad 2 Pro, bu yongasetine sahip dünyanın ilk tablet olma özelliğini taşıyor. Neo 9S Pro’nun bu ay içinde Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak Pad 2 Pro’nun da Neo 9S Pro ile aynı zamanda piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz netlik kazanmadı.

iQOO Pad 2 Pro çok güçlü olacak, işte işlemcisi

Söylentilere göre iQOO Pad 2 Pro, 3.1K çözünürlük sunan 13 inçlik bir LCD ekran ve 144Hz tazeleme hızına sahip olacak. Tablet, olağanüstü oyun performansı sağlayacak bir Monster+ performans moduna da sahip olacak. Ayrıca 11,500mAh kapasiteli bir bataryaya ve 66W hızlı şarj desteğine sahip olduğu söyleniyor. USB-C bağlantı noktası, USB 3.2 standardını destekleyecek şekilde tasarlanmış.

iQOO Pad 2 Pro‘nun, bir ay önce Çin’de duyurulan Vivo Pad 3 Pro ile benzer özelliklere sahip olduğu gözlemleniyor; farklılık olarak yalnızca yongasetinde güncelleme yapılmış. Bu benzerlikler arasında 8 megapiksel ön kamera, 13 megapiksel arka kamera, sekiz hoparlör ve üzerinde OriginOS 4.0 katmanı bulunan Android 14 işletim sistemi yer alıyor.

Yeni teknolojiler ve donanım özellikleri ile donatılmış bu tablet, özellikle teknoloji tutkunları için heyecan verici yeni seçenekler sunmaya hazırlanıyor. Her ne kadar kesin piyasaya sürülme tarihleri netleşmese de, teknoloji dünyasındaki son gelişmeleri yakından takip edenler için kaçırılmaması gereken bir gelişme olduğu kesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x